Ray Sigorta Kasko Sigortası çeşitleri

1) Birleşik Kasko Sigortası: 

Birleşik Kasko Sigortası, özel araçlar için hazırlanmış geniş kapsamlı bir kasko paketidir.

Kimler yaptırmalı?

Tüm özel araç sahibi müşteriler Birleşik Kasko Sigortası yaptırabilirler.

Sigortanın Kapsamı Nelerdir?

Kasko Sigortası ile aracın hareket halindeyken veya dururken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması ,devrilmesi,düşmesi,yuvarlanması gibi kazalar ile üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptığı hareketler neticesinde meydana gelen maddi zararlar ve aracın yanması,aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucunda meydana gelecek maddi zararları teminat altına alınır.

İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası ile aracın kullanılması sırasında üçüncü şahıslara verilecek bedeni ve maddi zararların Trafik Sigortası teminat limitlerinin üstünde kalan kısmı poliçede yazılı limitlere kadar teminat altına alınır.

Koltuk Ferdi Kaza Sigortası ile araçta seyahat eden sürücü ve yolcuların aracın kazaya uğraması sonucunda ölmesi,sakatlanması veya yaralanması nedeniyle ortaya çıkan tedavi masrafları poliçede yazılı limitlere kadar temin edilir.

Hukuksal Koruma Sigortası , aracın sahibi veya sürücüsünün taraf olduğu hukuksal uyuşmazlıkların sulh yahut ilgili yargılama usulleri çerçevesinde giderilmesinde ve hukuksal çıkarlarının korunması için yapılması gereken gider ve edimleri üstlenir.

2) Peşin Hasarsızlık indirimli kasko sigortası:

Yeni araç sahibi olan ama hasarsızlık indirimi olmayan müşterilere özel sunduğu kasko paketi.

Kimler yaptırmalı?

Yeni araç sahibi olan ve hasarsızlık indirimi olmayan kişiler Peşin Hasarsızlık İndirimli Kasko poliçesi satın alabilir.

Sigortanın Kapsamı Nelerdir?

Peşin Hasarsızlık İndirimli Kasko Poliçesi’nde yeni model hususi araç sahibi olup hasarsızlık indirimi bulunmayan sigortalılara poliçenin düzenlendiği ilk yıl peşinen yüzde 20 hasarsızlık indirimi uygulanır. Poliçe dönemi içinde hasar olursa hasar tutarından sadece %20 indirime isabet eden prim bir kez düşülür ve %100 rüculu hasarlarda kesinti yapılmaz.

3) Standart Kasko poliçesi:

Standart Kasko Poliçesinde; Kasko, Koltuk Ferdi Kaza, İhtiyari Mali Sorumluluk, Hukuksal Koruma, Ray Kulüp Hizmetleri sunuluyor.  Ama dilerseniz ek teminatlarla sigorta kapsamınızı genişletebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için : http://www.raysigorta.com.tr

Etiketler: , , , ,

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)