Kasko Sigortası Yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

Kasko Sigortası yaptırırken nelere dikkat etmeli ?

  1. Kasko sigortası yaptırırken fiyatın öncelikli tercih olarak dikkate alınması, hasan çabuk ve eksiksiz ödeyen sigorta şirketlerinin tercih edilmesi gerekir.
  2. Kasko Poliçesinde belirtilen araç değerinin yeni araçsa anahtar teslim satış fiyatıyla, kullanılmışsa, piyasa fiyatlarıyla aynı olmasına dikkat edilmesi gerekir.
  3. Ferdi kaza sigortası ve ihtiyari Mali Mesuliyet Sigortasından verilen teminatlara ve ödenecek prime dikkat edilmesi gerekir. Çünkü piyasada pirimi düşük göstermek amacıyla bu teminatlar düşük tutulur. En ucuz kasko fiyatına yönelmek bu itibar ile doğru değildir.
  4. Kasko Poliçesindeki genel ve özel şartların iyi okunması gerekir. Kasko sigortasıyla birlikte sunulan ek teminatların içinde, grev lokavt, halk hareketleri, terör, deprem, sel ve artan mali mesuliyet gibi teminatların bulunup bulunmadığına bakılması ve bu teminatlardan istenilenlerin belirlenmesi gerekir. Aksi takdirde çok sık rastlanılan bu tür olaylar karşısında sigortalı olduğunuzu zannederek mağdur durumda kalabilirsiniz.
  5. Teminatların dışında dikkat edilmesi gereken bir başka konuysa primlerin ödeme tarihleri, sigorta yapıldıktan sonra poliçede yazılı tarihlerde itibaren 15 gün içinde pirim taksiti ödenmediği takdirde, sigorta teminatı durdurulur. Bu tarihten sonra meydana gelecek hasar ödenmez.
  6. Prim taksitleri acentelere veya şirketlere elden yatırıldığında karşılığında mutlaka makbuz alınması gerekir.
  7. Ayrıca kasko sigortası Poliçesinin enflasyona endeksli olup olmadığına dikkat edilmelidir.
Etiketler: , , , ,

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)