Hayat Sigortası Teminatları

Yıllık hayat sigortası güvencesinden en iyi şekilde yararlanmak için, ihtiyacınıza uygun  doğru teminatların seçilmesi gereklidir.

1. Hayat Sigortasında Bulunan Ana Teminatlar
Yıllık hayat sigortalarında verilen ana teminat vefat teminatıdır.
Vefat teminatı: Sigortalının vefatı halinde lehdara (sigorta tazminatından yararlanacak kişiye) poliçede belirtilen tutar kadar tazminat ödenir.

2. Hayat Sigortasında Bulunan Ek Teminatlar
Yıllık hayat sigortanızın teminatlarını genişleterek daha fazla riski güven altına alabilirsiniz. Bir çok sigorta şirketinin yıllık hayat sigorta poliçelerinde bu teminatları seçebilirsiniz.
Kaza sonucu vefat teminatı: Bu teminat, sigortalının kaza sonucu vefat risklerini kapsar. Bu teminatın alınması durumunda lehdara (sigorta tazminatından yararlanacak kişiye) hem vefat hem de kaza sonucu vefat teminatları birlikte ödenir.

Kaza sonucu sürekli sakatlık teminatı: Bu teminat, sigortalının sadece kaza sonucu oluşabilecek sürekli sakatlık risklerini kapsar.

Hastalık sonucu sürekli sakatlık teminatı: Bu teminat, sigortalının sadece hastalık sonucu oluşabilecek sürekli sakatlık risklerini kapsar.

Hastane gündelik tazminat teminatı: Bu teminat, sigortalının kaza sonucu çalışamaması sonucunda oluşacak günlük maddi kayıplarını seçilen limit dahilinde karşılar.

Toplu taşıma kazası sonucu vefat teminatı: Bu teminat, sigortalının toplu taşıma kazası sonucu vefat etmesi risklerini kapsar. Bu teminatın alınması durumunda lehdara (sigorta tazminatından yararlanacak kişiye) hem vefat, hem kaza sonucu vefat hem de toplu taşıma kaza sonucu vefat teminatları birlikte ödenir. Bu teminat ancak kaza sonucu vefat teminatı ile birlikte alınabilir.

Tehlikeli hastalıklar teminatı: Bu teminat, sigortalının poliçenin özel şartlarında belirtilmiş olan yüksek riskli hastalıklardan herhangi birine yakalanması riskini kapsar.

Hayat Poliçeleri Kapsamı Dışında Kalan Durumlar

Yıllık hayat sigorta poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller özel ve genel şartlar ile belirtilmiştir. Yıllık hayat poliçesi genel şartları her sigorta şirketi için aynıdır. Ancak özel şartlarda ise şirketler arasında farklılık arzeder. Genel şartlara göre yıllık hayat poliçesi kapsamı dışında kalan haller aşağıda belirtilmiştir:

Etiketler: ,

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)