Hayat Sigortası nedir?

Hayat sigortası bir diğer deyişle Yaşam sigortası, sigortalının vefat ve sürekli sakatlık risklerini bir yıl süreyle güvence altına alan bir sigorta türüdür. Aynı zamanda bu poliçe sigortalının seçmiş olduğu limitler dahilinde kaza sonucu oluşabilecek tedavi masraflarını ve çalışamadığı günlerin maddi kayıplarını da kapsamı altına alır.

Hayat sigortası geleceğinize ve sevdiklerinizin mutluluğunun devamlılığını sağlamaya yönelik değerli bir güvencedir. Bu poliçe ile bakmakla yükümlü olduğunuz sevdiklerinizin mali güvencelerini sağlayabilirsiniz.

Herhangi bir vefat veya sakatlık halinde, sigortalının kendisine veya bakmakla yükümlü olduğu kişilere karşı sorumluluklarını gerçekleştirebilmesi yıllık hayat sigortası ile mümkün olabilir.

Hayat sigortasını pek çok nedenden dolayı yaptırmak isteyebilirsiniz, bunlar;

  1. Herhangi bir sakatlık durumunda hayatınızı aynı şekilde devam ettirmenizi sağlar.
  2. Yıllık hayat sigortası sevdiklerinize bırakabileceğiniz parasal bir varlık niteliği taşır.
  3. Ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan düşebilirsiniz.
  4. Eğitimini devam ettirmekte olan çocuklarınız varsa eğitimlerinin yarım kalmamasını sağlayabilirsiniz.
  5. Aylık ödemelerinizden dolayı ailenizin zor durumda kalmamasını sağlayabilirsiniz.
  6. Hayat sigortası Poliçesi kapsamına giren bir kaza veya hastalık sonucunda ortaya çıkan tedavi giderlerinizin ödenmesini sağlayabilirsiniz.
Etiketler: ,

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)