Ferdi Kaza Sigortası Teminatları

Ferdi kaza sigorta poliçesi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ihtiyaca uygun doğru teminatların seçimini yapmaktır. Ferdi kaza sigorta poliçeleri kaza sonucu vefat ve kaza sonucu sakatlık ana teminatlarından oluşur. Ancak diğer riskleri de isteğe bağlı olarak alabileceğiniz ek teminatlar ile güven altına alarak sigorta poliçesine ekletebilirsiniz.

1. Ferdi Kaza Sigortasında Bulunan Ana Teminatlar
Tüm sigorta şirketlerinin sundukları ferdi kaza teminatları değişmekle birlikte hepsinde ortak olan asgari teminatlar şunlardır;

Kaza sonucu vefat teminatı: Bu teminat, sigortalının kaza sonucu ölüm risklerini kapsar. Bu teminatın alınması durumunda sigorta tazminatından yararlanacak kişiye (lehdara) hem vefat (ölüm) hem de kaza sonucu vefat teminatları birlikte ödenir.

Kaza sonucu sakatlık teminatı: Bu teminat, sigortalının sadece kaza sonucu oluşabilecek sakatlık risklerini kapsar.

2. Ferdi Kaza Sigortasında Bulunan Ek Teminatlar
Ferdi kaza sigortanızın teminatlarını genişleterek daha fazla riski güven altına almak için poliçenize ek teminatlar ekletmeniz de mümkün. Bir çok sigorta şirketi ferdi kaza sigorta poliçelerinde bu teminatların çoğunu vermektedir.

Tedavi masrafları teminatı: Bu teminat, sigortalının kaza sonucu oluşabilecek tedavi masraflarını kapsar.
Gündelik tazminat teminatı: Bu teminat, sigortalının kaza sonucu çalışamaması sonucunda oluşacak günlük maddi kayıplarını, seçilen limit dahilinde karşılar.

Ferdi Kaza Poliçesi Kapsamı Dışında Kalan Durumlar
Ferdi kaza sigorta poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller özel ve genel şartlar ile belirtilmiştir.

Ferdi kaza poliçesi genel şartları her sigorta şirketi için aynıdır. Ancak özel şartlar içinse şirketler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Genel şartlara göre ferdi kaza poliçesi kapsamı dışında kalan haller genel olarak aşağıda belirtilmiştir.

Aksine bir sözleşme yoksa, aşağıdaki haller de sigortadan hariçtir:

halleri ferdi kaza sigortası kapsamı dışında kalmaktadır.

Etiketler: , , , , , , ,

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)